Ανακοίνωση σχετικά με τον αγωγό φυσικού αερίου

Σχεδιάζεται ο αγωγός φυσικού αερίου που ενδιαφέρει το Δήμο μας και όλη την Ήπειρο με το όνομα “ΠΟΣΕΙΔΩΝ” που θα μεταφέρει φυσικό αέριο από την Ανατολή στη Δύση. Στα πλαίσια αυτά, εκπονείται μελέτη κτηματογράφησης της ζώνης του αγωγού από την τεχνική εταιρεία  ‘’ΛΙΝΑΡΔΟΣ Μ ΙΚΕ’’.

Για την ενημέρωση, οι θιγόμενοι ιδιοκτήτες από τη διέλευση του αγωγού των τοπικών κοινοτήτων ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΜΗΛΕΑΣ – ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ καλούνται να προσέλθουν στο Μικρό Περιστέρι (δημοτικό κατάστημα) από 06/07/2020 έως και 12/07/2020 με ωράριο λειτουργίας του γραφείου 09:00 έως 14:00, προκειμένου να ενημερωθούν από τους εκπροσώπους της εταιρείας για τα προκαταρκτικά κτηματολογικά Διαγράμματα και τους πίνακες των ιδιοκτητών και να συμπληρώσουν το έντυπο δήλωσης ιδιοκτησίας προσκομίζοντας αντίγραφα των σχετικών τίτλων ιδιοκτησίας τους καθώς και κάθε σχετική πρόσθετη πληροφορία ή έγγραφο που πιθανώς διαθέτουν (τοπικά διαγράμματα κλπ). Σύντομα, θα κοινοποιηθεί και η ακριβής όδευση του αγωγού. Η παρούσα θα αναρτηθεί και στο site του Δήμου.

ΔΗΜΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ